„Mi egy komoly cég vagyunk, nem fogunk gyerekes emojikat használni!”
Ehhez hasonló megnyilatkozásokkal már nem egyszer találkoztunk pályafutásunk során. Ha egy cégvezető ilyet mond, rögtön tudjuk róla, hogy habár a cége lehet valóban komoly, de biztosan nem halad a korral és nem figyel a bejegyzései és hirdetései vizuális megjelenésére. Összefoglalva: Tudjuk, hogy nagyot hibázik!
Blogcikkünkben megmutatjuk Neked, hogy milyen lehetőségeket hagysz kiaknázatlanul, ha nem használsz emojikat a szöveges tartalmaidban!
Az emotikonok 1999-es megjelenésük óta egyre nagyobb szerepet játszanak az online platformokon, különösen a közösségi médiában és a hírlevelekben. A Facebook felhasználói körülbelül 60 millió hangulatjelet használnak naponta. Azt, hogy miért éri meg a cégeknek is követni a hétköznapi felhasználók tendenciáját, egy 2019-es kutatás bizonyítja. Az eredmények alapján ugyanis világossá válik, hogy az emojik használata magasabb elköteleződést generál a követőkben és vásárlókban. Kíváncsi vagy miként?
Lássuk, hogyan fogod hangulatjelekkel karöltve megnyerni a célközönségedet! 👇🏼
Az emojik alkalmazásával:
👀 Vezetheted az olvasók szemét
Ha a social média felületeken hirdetsz, már pontosan tudod, hogy mindössze pár másodperced van megfogni a célközönséged figyelmét. Az ömlesztett szöveges tartalmak nehéz hatást keltenek, egy szempillantás alatt fogják továbbgörgetni őket. Használj felsorolásokat és tagold a hirdetéseidet/ bejegyzéseidet emojik segítségével!
Tipp: A lefele mutató nyilakkal könnyen összekötheted a bekezdéseket, növelheted az olvasók motivációját a továbbolvasásra.
😥 Érzelmeket közvetíthetsz
A közösségi médiában tarolnak az érzelmekre-ható szövegek. Magyarországon az emberek 80%-a félelemmotivált, így a hirdetéseidet bátran hegyezd ki célközönséged legnagyobb félelmeire és régóta dédelgetett vágyira. Fűszerezd a lélekfacsaró szövegeidet hangulatjelekkel a garantált sikerért!
Látod a különbséget?: Te is félsz a kullancsoktól? vagy Te is rettegsz a kullancsok terjesztette agresszív betegségektől? 😣
🤝 Közelebb kerülhetsz a célközönségedhez
Legtöbb vásárlód kikapcsolódási célból látogatja a Facebook-ot és az Instagram-ot, ezért szolgáltatásod jellegétől függetlenül, Neked is el kell lazulnod egy kicsit, ha a közösségi média vízére evezel. Az emojik segítségével emberibbé és közvetlenebbé teheted a kommunikációdat! Gondolj csak bele mennyit számít az eladó mosolya, amikor belépsz egy boltba! Fogadd Te is kedvesen vásárlóidat a virtuális üzletedben!
📈 Javíthatod az átkattintási arányt
Azok a hirdetések, amelyek címsora emojival van ellátva, 241 %-al több kattintást zsebelnek be, mint a hangulatjel nélküliek. Nem rossz számok igaz? Kombináld a pár szavas, ütős Call To Action-t emojival és NE hagyd, hogy az emberek ne vegyék észre a hirdetés alján található kis gombot!
Infó: A Call To Action cselekvésre való felhívást, ösztönzést jelent. A hirdetések szövegének utolsó mondatában, valamint a főcímben (a gomb mellett megjelenő 2-3 szó) is érdemes alkalmazni őket, ugyanis az érdeklődők sokkal nagyobb arányban fognak elvárásaid szerint cselekedni, ha egyértelmű utasításokat adsz nekik.
🧠 Hathatsz az emberek tudatalattijára
Bizony! Jól olvasod! Válassz ki 5-10 db emojit, amit igazán közel érzel magadhoz és használd őket minden szövegedben. Azoknak, akik rendszeresen olvassák a hirdetéseidet/bejegyzéseidet, egy idő után már akkor is a Te terméked/szolgáltatásod fog eszébe jutni, amikor más profilnál látják az adott hangulatjeleket.
🤓 Vizuális tartalomátadást idézhetsz elő
Figyelted a felsorolás bekezdései előtt felbukkanó szimbólumokat? Az emojikkal sugallni tudod a szöveges tartalmad lényegét és hangulatát. Az egyre gyorsuló világban elképesztő információmennyiség ér minket nap mint nap, ez pedig őrült szelektálásra késztet bennünket. Keltsd fel a célközönséged figyelmét hangulatjelekkel, csöpögtess Nekik egy kevés információt és győzd meg őket, hogy továbbolvassanak.
Reméljük sikerült meggyőznünk a hangulatjelek beépítésének fontosságáról, de egy fontos dolog még hátra van: Az aranyszabályok, melyek betartásával elkerülheted azt a fajta emoji használatot, amitől mindenkit kiráz a hideg! 👇🏼
- Mindig olyan hangulatjeleket alkalmazz, amelyek tökéletesen illenek a szöveges tartalmad témájához. A random emojizás nem menő!
- Maradj hiteles! Úgy haladj a korral, hogy mindvégig szem előtt tartod a márkád arculatát. Gondosan válaszd ki, milyen emotikonokat fogsz visszatérően használni, így elkerülheted az idegen hatást!
- Ne vidd túlzásba! Soha ne halmozd az emojikat, mert egyszerűen felesleges és sok!
- Kizárólag a sorok elejére vagy végére (a mondatvégi írásjelet követőn) tedd ki a hangulatjeleket. Ha felsorolásban használod őket, mindig nagybetűvel kezdj utánuk. A sor közepén elhelyezett emojik megtörik a szöveg dinamikáját és a szövegértés gördülékenységét!
Legyél egy olyan komoly cég feje, aki követi a legújabb trendeket és akinek az elképesztő konverziós eredményei mögött bizony ott kacsintanak az emojik is! 😉