Az előző blogcikkeinkben megmutattuk, hogy miért érdemes olvasni egy vállalkozónak, és abban is segítettünk, hogy milyen könyveket részesíts előnyben, ha valódi fejlődés a célod. A mit és miért után, most itt az ideje, hogy a hogyan-ra is választ adjunk!
Egy olyan fantasztikus módszer megismerésére invitálunk Téged, amellyel nem csak szimplán olvashatsz, hanem olyan tudást szerezhetsz a könyvekből, amelyekre hosszútávon emlékezni fogsz és hatékonyan felhasználhatod a karriered/magánéleted/vállalkozásod építésére. Mert
tök menő elmondani, hogy hetente 5 könyvet is kivégzel, de ha csak átfutod őket és semmi nem ragad meg belőlük, akkor időpocsékolás az egész!

Készen állsz?
A felfegyverkezés lépései a tudás megkaparintására:
1, Gondos választás
Akár a mi listánk alapján, akár más ajánlása nyomán választasz könyvet, figyelj rá, hogy valóban érdekeljen. Kizárólag olyan kötetekből leszel képes tanulni, amelyek témája az érdeklődési köröd origójában áll!
2, Megismerés
Amikor letetted a voksodat egy olvasmány mellett, ne ugorj fejest a sűrű sorokba! Nézd meg a borítóját, a felépítését és a fejezetek címét. Ahogy egy olyan házba is bátrabban sétálsz be, ahol már jártál, a lapok világában sincs ez másként. Ennek a lépésnek köszönhetően magabiztosan fogod felcsapni az első fejezetet és könnyebben fogsz tájékozódni a betűk útvesztőjében.
2.2, Izgalomkeltés saját magadban
A könyv felfedezése közben fogalmazz meg rövid kérdéseket, amikre majd biztosan választ szeretnél kapni: Miért ez a címe? Vajon miért ezt ajánlotta a szintén vállalkozó ismerősöm? Miért pont az a kép van a 10. fejezet elején? – ezzel a technikával gondoskodhatsz róla, hogy úgy várd a könyv kimenetelét, akár a szülinapodat!
3. Olvasás
Igen, valójában csak a harmadik lépésben kell eljuss arra a pontra, amikor átadhatod magad az olvasás élvezetének. Nagyon fontos, hogy nem a mennyiség a lényeg. Ne rohanj, mert senki nem kerget! Csak szenteld minden figyelmedet a szavak, mondatok közti összefüggésekre és a szöveg mondanivalójának, haladj fejezetenként!
💡Tipp: tarts magadnál 1-2 db szövegkiemelőt is és jelezd magadnak azokat a részeket, amiket nem értesz vagy amik kiemelten tetszenek.
4. Felidézés, kutatás
A legutóbbi fejezetre történő visszaemlékezés fontosabb, mint gondolnád! Lényegében ugyanolyan jelentőséggel bír, mint maga az olvasás. Gondold át: Mi is volt a lényege? Mi volt belőle teljesen új információ számodra? Mit csináltál eddig másképp, mint ahogy azt a könyvben javasolják? Ebben a fázisban jut lehetőséged az idegen szavak, kifejezések értelmezésére is.
5. Újraolvasás
Az ismétlés a tudás anyja, ez az olvasás esetében sincs másként. Amikor a fejezetek végére értél és úgy érzed, hogy leülepedtek az olvasottak, vágj bele újra! Rengeteg információra fogsz bukkani, amik az elő körben elkerülték a figyelmedet és számos kérdésedre választ kaphatsz, ami megválaszolatlanul maradt az első nekifutás alkalmával.
6. Tervezés
A többszöri átolvasás után fogj egy füzetet és foglald össze a könyv tartalmát. Gyűjtsd ki a kedvenc idézeteidet, a számodra leghasznosabb tippeket és nyiss egy oldalt, ahol felvázolod, hogy hogyan fogod beültetni a tanultakat a mindennapjaidba. Az kézírásnak köszönhetően a friss információk bombabiztosan rögzülhetnek az agyadban.

Most, hogy minden fontos tanáccsal felszereltünk, itt az ideje belevágnod az olvasás művészetébe! Szerezd be legújabb kedvenc köteteidet, hasznosítsd a bennük leírtakat és kapcsold űrsebességre a vállalkozásod motorjait!